INTERNETOWE Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: roza2Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: roza2Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: roza2Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: roza2Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: roza2

GRUPY MODLITWY NA RÓŻAŃCU

przy kościele parafialnym Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

w Krakowie – Olszanicy,

na stronie internetowej „Franciszkańskiego Zakonu Świeckich”.

 

Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Opis: Polska_flaga.gif

Strona główna

 

O NAS

Jesteśmy tradycyjną Wspólnotą katolicką istniejącą przy kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie Olszanicy (30-298 Kraków, ul. G. Korzeniaka 16).  Każda Róża Różańcowa składa się z 20 osób. Spotykamy się w pierwsze niedziele miesiąca. O godzinie 9:00 odprawiana jest Msza św. przy Ołtarzu głównym kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Po Mszy następuje zmiana tajemnic. Codziennie każdy(a) z nas odmawia i rozważa jedną tajemnicę różańcową, w łączności duchowej z całą naszą Wspólnotą, z całym Kościołem Chrystusowym. Istnieją także internetowe „Grupy Modlitwy na różańcu” (5 osobowe), do których mogą należeć „internauci” z całego świata.

      Internauto(tko), c
zy jesteś gotowy(a) podjąć wspólny trud modlitwy m. in. za tych, którzy  pogubili się na drogach swego życia, o pokój na świecie itd. ? Zapraszamy...

 


„Internetowe Grupy Modlitwy Na Różańcu”  - na tym portalu - posiadają strukturę „Grup różańcowych” pięcio-osobowych. Grupy te nie istnieją w oparciu o dominikański „Ceremoniał Żywego Różańca” lecz stanowią nową formę modlitwy różańcowej z wykorzystaniem Internetu, dzięki któremu możemy docierać do osób mieszkających w różnych zakątkach świata i zapraszać je do wspólnej modlitwy.

     „Internetowe Grupy Modlitwy Na Różańcu” modlą się różańcem w intencjach papieskich „Apostolstwa Modlitwy” wyznaczonych na poszczególne miesiące danego roku (zobacz dół tej strony)  lub w intencji  osobistej.

 

Zmiana tajemnic w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

 

     Internetowa Grupa Modlitwy Różańcowej – 1


Lp.

 

Imię i Nazwisko

lub pseudonim

 Kraj/ miasto

Tajemnice radosne

 Tajemnice światła

Tajemnice bolesne

 Tajemnice chwalebne

III 2018

IV 2018

V 2018

II 2018

1.       

Dominika Placek 

PL

V

II

IV

II

2.       

Ula Jozhh

***

I

IV

V

IV

3.       

Piotr Żarski 

PL/ Żagań

III

III

II

V

4.       

Bożena Seńkowska

Anglia

IV

V

IV

I

5.       

Arkadiusz Kacprzak

PL/ Ostrowiec Świętokrzyski

II

I

III

III

 

          Internetowa Grupa Modlitwy Różańcowej – 2


Lp.

 

Imię i Nazwisko

lub pseudonim

 Kraj/ miasto

Tajemnice radosne

 Tajemnice światła

Tajemnice bolesne

 Tajemnice chwalebne

III 2018

IV 2018

V 2018

II 2018

1.

Agnieszka

***

I

II

III

IV

2.

 

 

II

III

IV

V

3.

 

 

III

IV

V

I

4.

 

 

IV

V

I

II

5.

 

 

V

I

II

III

 

      Możesz także i ty przynależeć do jednej z „Internetowych Grup Modlitwy Rózańcowej” (5 osobowych).

„Wolontariusz” – jest wolnym miejscem czekającym na ochotnika lub ochotniczkę 😊.

Wystarczy napisać do mnie maila, a w nim napisz, które z Twoich danych osobistych mogę  zamieścić w powyższej tabelce: np. imię i nazwisko czy tylko samo imię lub pseudonim. Może też kraj, z którego piszesz i miasto… itd.   

                  Z powyżej tabeli możesz odczytać   jaka część i tajemnica „Różańca” przypada Tobie - do odmawiania - w danym miesiącu (tzw. dziesiątek różańca). Jeżeli  „Grupa…”  jest niekompletna, to nadal odmawiasz jeden dziesiątek różańca w ciągu dnia, ale możesz również odmawiać pozostałe „wolne” dziesiątki w Twojej „Grupie..” i zachęcać np. kogoś bliskiego - do włączenia się w tę modlitwę.

Kliknij tu - jeśli chcesz napisać do mnie maila: poczta mailowa .

Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w Internetowych Grupach Modlitewnych.  Od Ciebie zależy jak długo będziesz w danej Internetowej Grupie Modlitewnej Różańca. Jeśli zdecydujesz się na „wypisanie” z tej formy wspólnej modlitwy, to proszę poinformuj mnie o tym mailem.

"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: "Zdrowaś Maryja" dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa... Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania." (św. Jan Paweł II, papież).

Różaniec jest modlitwą zawierzenia, która kieruje nas przez Maryję do Jezusa. Odmówienie całej jednej części różańca (np. radosnej) trwa 25 minut. To jedyne 25 minut z 1440 minut, które otrzymujemy od Boga każdego dnia!

 

 

PAPIESKIE INTENCJE NA 2018 ROK

Styczeń

 • ewangelizacyjna: Aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi, mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności.

Luty

 • powszechna: Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchową, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.

Marzec

 • ewangelizacyjna: Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do rozeznania duchowego w aspekcie indywidualnym i wspólnotowym.

Kwiecień

 • powszechna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

Maj

 • ewangelizacyjna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

Czerwiec

 • powszechna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

Lipiec

 • ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.

Sierpień

 • powszechna: Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.

Wrzesień

 • powszechna: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Październik

 • ewangelizacyjna: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

Listopad

 • powszechna: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.

Grudzień

 • ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.

 

 

 

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy... br. Marek Wolter OFMCap

Copyright 1996-2018 Kapucyni krakowscy.